Kariéra v našej realitnej kancelárii

Ak ste sa rozhodli čítať nasledujúce riadky, pravdepodobne uvažujete nad životnou zmenou spojenou so zmenou povolania. A to je prvý krok, ktorý ste práve pre túto zmenu spravili – rozhodnutie.

Igor KovacHneď v úvode je potrebné si povedať, že práca realitného makléra sa v mnohom odlišuje od bežného zamestnania.  Pred výberom tohto povolania je potrebné si vopred ujasniť niektoré body. V nasledujúcich riadkoch by som teda rada rozobrala toto zaujímavé povolanie, jeho plusy, ale i určité odlišnosti, od bežných povolaní, ktoré by mohli teoreticky niektorých adeptov odradiť.

 • Začnime teda tým, čo ľudí hádam najviac zaujíma a to je mzda. V bežnom zamestnaní sú ľudia zvyknutý na to, že dostávajú v pravidelných intervaloch presne stanovenú sumu peňazí. Zväčša si výšku platu ani nemôžu svojou aktivitou ovplyvniť, a ak aj áno, tak iba veľmi minimálne. Bežní zamestnanci väčšinou nie sú a ani nemusia byť orientovaný na výkon. Pri práci makléra, je to presne naopak. Maklér je platený prostredníctvom provízneho systému. Jednoducho povedané, ak predá resp. prenajme nehnuteľnosť, tak zarobí. Čím viac toho dokáže predať, tým viac zarobí. Jeho plat je priamo úmerný výkonu. Teda výšku svojej odmeny má vo svojich rukách a môže ju svojim výkonom priamo ovplyvniť.
 • Ďalším veľkým rozdielom, ktorý odlišuje bežné zamestnanie od práce makléra je pracovný čas. V bežnom zamestnaní má človek striktne stanovený pracovný čas a ten musí dodržiavať. Realitný maklér si svoj čas plánuje sám. To si však vyžaduje určitú dávku sebadisciplíny.
 • Ďalším benefitom je to, že sa nejedná o monotónnu resp. stereotypnú prácu. Každý deň pri výkone tohto zamestnania sa maklér stretáva s množstvom nových a zaujímavých ľudí.
 • V rámci tohto povolania sa človek neustále vzdeláva a posúva vpred, tak ako po odbornej stránke, tak i po osobnostnej stránke. A to nie je bežným štandardom v rámci všetkých povolaní.

Ak by som toto povolanie mala charakterizovať dvoma vetami, povedala by som :

,,Práca realitného makléra nie je bežnou prácou, je to životný štýl. Povolanie, ktorým dobrý maklér žije každú minútu dňa, nie však preto, že by musel, ale preto, že ho to baví a napĺňa.“

Pri voľbe tohto povolania je však veľmi dôležité si vybrať správnu realitnú kanceláriu, ktorá svojim maklérom podá na začiatku pomocnú ruku, je oporou pre začínajúcich maklérov a neustále pracuje na ich rozvoji.

Naša realitná kancelária medzi takéto seriózne kancelárie jednoznačne patrí.

Svojim začínajúcim maklérom poskytuje kvalitné úvodné školenie, v rámci ktorého maklérov oboznámi so všetkými vedomosťami a zručnosťami potrebnými do praxe. Tým sa však školenie nekončí. Každý začínajúci ,,junior maklér“ je zaradení v rámci svojho bydliska pod vedenie skúseného managera pobočky, v ktorej bude pôsobiť.

Prvé kroky junior makléra sú teda sprevádzané skúsenými kolegami, ktorí sú mu neustále k dispozícii a pripravení kedykoľvek pomôcť.


Okrem tohto benefitu ponúkame svojim maklérom i ďalšie nespochybniteľné výhody:

 • Kancelária v rámci bydliska a pôsobenia tímu maklérov
 • Silná značka s dobrou reputáciou na trhu – čo uľahčuje samotný kontakt a jednanie s klientom
 • Využívanie moderných technológii pri prezentácii nehnuteľností – prezentácia nehnuteľnosti je tak na vysokej úrovni, čo stavia makléra do výhodnejšej pozície oproti konkurencii
 • Inzercia na viac ako 150 portáloch – pomáha pri predaji ponúkanej nehnuteľnosti
 • Neustále vzdelávanie maklérov
 • Možnosť kariérneho rastu a priestor pre sebarealizáciu
 • Kvalitný právny servis zabezpečený pri realizácii každého obchodu
 • Príjemná a motivujúca atmosféra v rámci celej realitnej kancelárie bez akýchkoľvek nátlakov na maklérov – naši makléri vedia, čo je ich úlohou sami a chodia do práce s radosťou a úsmevom na tvári, čo sa samozrejme potom odráža i na pozitívnom prístupe ku klientom

,,Naši makléri tak majú pripravené ideálne podmienky na úspešný výkon povolania. Jediné, čo musia je venovať sa svojej práci poctivo, byť vytrvalí a nezabúdať na sebadisciplínu. Úspech sa potom zaručene dostaví“

Ak teda plánujete životnú zmenu spojenú so zmenou povolania, sme tou najlepšou voľbou. Neváhajte a kontaktujte nás čo najskôr.


Zoznam článkov

Spôsoby financovania nehnuteľnosti
Veľmi dôležitým krokom pred samotnou kúpou respektíve výberom samotnej nehnuteľnosti je z pozície klienta – kupujúceho spraviť rozhodnutie o tom, akým spôsobom bude kúpu nehnuteľnosti financovať.

Ako správne stanoviť cenu za nehnuteľnosť
Cena nehnuteľnosti – to je faktor, ktorý dokáže samotnému predaju výrazne napomôcť, ale na opačnej strane môže predaj i úplne znemožniť. Samotný predaj teda výrazne závisí i od správneho nastavenia ceny za nehnuteľnosť.

Celofiremné školenie 2019
V mesiaci jún sme sa zišli v hojnom počte na našom celofiremnom školení, ktoré sa konalo v krásnom kaštieli Tartuf v Beladiciach.

Kariéra v našej realitnej kancelárii
Ak ste sa rozhodli čítať nasledujúce riadky, pravdepodobne uvažujete nad životnou zmenou spojenou so zmenou povolania. A to je prvý krok, ktorý ste práve pre túto zmenu spravili – rozhodnutie.


Naši partneri

Finanzpartner reality s.r.o
Reality BeMi
Chalupári
Nové bývanie