Výhody exkluzívnej spolupráce s našou realitnou kanceláriou

Pojem ,,exkluzivita“ v súvislosti s realitami sa stal z pohľadu klientov veľkým strašiakom a častokrát je i to dôvod prečo odmietajú akúkoľvek spoluprácu s realitnou kanceláriou.

Domnievam sa, že tento strach nie je vždy opodstatnený a nie vždy je výsledkom zlej skúsenosti s realitnou kanceláriou, ale je to skôr výsledkom akejsi nevedomosti. Klienti častokrát ani nevedia, čo si pod samotou exkluzivitou majú predstaviť a riadia sa iba fámami, ktoré sa šíria v ich okolí.

Aby sa klienti realitnej kancelárie nebáli exkluzívnej spolupráce, rozhodla som sa napísať pár riadkov o tom, ako to v skutočnosti vyzerá keď nadviažete spoluprácu s výhradným zastúpením s našou realitnou kanceláriou.

Samozrejme existujú určité rozdiely v tom, či je spolupráca formou výhradného, alebo nevýhradného zastúpenia. Ak by som však povedala že klientom s výhradným zastúpením venujem viac pozornosti ako tým ostatným, šla by som sama proti sebe a myslím si, že podobný názor zdieľajú aj moji kolegovia a kolegyne.

Sme totiž seriózna realitná kancelária, ktorá buduje a stavia svoje dobré meno najmä na férovosti a profesionálnom prístupe voči svojím klientom. Pravdou je, že ku každému prípadu pristupujeme s maximálnou zodpovednosťou a štandard, ktorý poskytujeme všetkým bez rozdielu, má latku nastavenú naozaj veľmi vysoko a len máloktorá realitná kancelária sa nám v tomto vyrovná.

Avšak vieme oceniť a vážiť si i dôveru a lojalitu klientov voči nám a našej práci a preto sa snažíme týmto klientom, ktorý sa rozhodnú pre výhradné zastúpenie ponúknuť i niečo naviac.

Nebudem sa rozpisovať o tom, na akej vysokej úrovni je náš právny servis, aj keď podľa môjho názoru je kvalitný právny servis alfou a omegou pri obchode s realitami. Ten však poskytujeme štandardne všetkým svojím klientom.

Taktiež je samozrejmosťou profesionálny prístup maklérov, kvalitná prezentácia Vašej nehnuteľnosti na webe a spolupráca s našou sesterskou finančnou spoločnosťou Finanzpartner, ktorá je klientom nápomocná pri hľadaní riešenia samotného financovania kúpy nehnuteľnosti.

Pri výhradnom zastúpení klientom ponúkame:

  • Pravidelné topovanie inzerátov – to zaručí, že Vaša nehnuteľnosť bude neustále na prvých priečkach realitných portálov a nemôže sa tak stať, že si ju potencionálny kupujúci nevšimnú.

Sme Exkluzívnym VIP partnerom portálu TOP Reality, čo našim klientom zaručuje na všetkých webových stránkach ktoré spravuje (cca.18) automatické 24 hodinové topovanie. Ďalšia nesporná výhoda voči konkurenčným realitným kanceláriám.

  • K štandardným fotografiám na portáloch pridávame aj virtuálnu obhliadku, či video obhliadku Vašej nehnuteľnosti, čo nielen značne urýchľuje a zefektívňuje samotný predaj ponúkanej nehnuteľnosti ale hlavne zvyšuje v očiach záujemcov jej prestíž a výnimočnosť. V neposlednom rade v drvivej väčšine prípadov šetrí čas a energiu samotným predávajúcim, nakoľko obhliadku už vykonávame len s klientom, ktorý už vie čo chce a vie do čoho ide.
  • Pri pozemkoch, rodinných domoch, chatách a chalupách ponúkame natáčanie nehnuteľnosti z vtáčej perspektívy – dronom. Potencionálny kupujúci si tak vie spraviť lepší obraz o samotnom pozemku, o jeho tvare a o okolí danej nehnuteľnosti. Takáto prezentácia Vašej nehnuteľnosti ju posúva na vyššiu úroveň.
  • Pri exkluzivite je samozrejmosťou aj umiestnenie reklamného bannera s telefónnym číslom na Vašu nehnuteľnosť. Bohužiaľ je to však často klientmi (ale aj nami) podceňovaná forma propagácie predaja.  Treba si uvedomiť, že rozumne umiestnený banner, na dobre viditeľnom a frekventovanom mieste dokáže zvýšiť šance na rýchly a úspešný predaj až o 50%.  Stále si myslíte že je to len kus „zbytočnej zelenej plachty“ ?

Dôvodov prečo je výhradné zastúpenie lepšie, ako spolupráca s množstvom realitných maklérov naraz je však o mnoho viac. V prvom rade je potrebné si uvedomiť akým dojmom pôsobí na kupujúceho, ak ponúkanú nehnuteľnosť nájde na jednom webe viac krát, a za každým s iným popisom, inými fotografiami a čo je najhoršie – s inou cenou (keďže každý maklér si navýši cenu o inú výšku provízie). V očiach kupujúceho to môže pôsobiť veľmi nedôveryhodne, ale čo je ešte horšie, podvedome mu dáva priestor na automatické, veľakrát neodôvodnené “zbíjanie ceny“. To môže mať za dôsledok straty záujemcu a jeho uprednostnenie inej, konkurenčnej nehnuteľnosti “kde budú k nemu viac ústretoví a chápaví...“.

Aj keď je zdravá konkurencia a súperenie na trhu potrebné, v prípade predaja nehnuteľnosti môže byť nakoniec kontraproduktívne a môže viesť k predaju Vašej nehnuteľnosti pod cenu.

Ak sa teda rozhodnete predávať svoju nehnuteľnosť, dobre zvážte aký spôsob, respektíve stratégiu zvolíte. Napr. “Ak nadviažete spoluprácu s kvalitnou realitnou kanceláriou ako je tá naša, nepotrebujete ich viac. My spravíme všetko potrebné pre Vašu spokojnosť, ale čo je najdôležitejšie -   bezpečne a v čo najkratšom čase predáme Vašu nehnuteľnosť .!!!

Predávajúci prostredníctvom výhradného zastúpenia prenesie všetky starosti s predajom na nás a pokojne sa môže venovať rodine, deťom, priateľom a svojim koníčkom nakoľko predaj zveril do rúk skutočným profesionálom, kde   „DÔVERA A SPOKOJNOSŤ KLIENTA JE DÔLEŽITÁ a SKUTOČNE KVALITNÝ A KOMPLETNÝ PRÁVNY SERVIS JE SAMOZREJMOSŤOU...“  nie sú to len bežne zaužívané a nič neznamenajúce frázy.


Zoznam článkov

Spôsoby financovania nehnuteľnosti
Veľmi dôležitým krokom pred samotnou kúpou respektíve výberom samotnej nehnuteľnosti je z pozície klienta – kupujúceho spraviť rozhodnutie o tom, akým spôsobom bude kúpu nehnuteľnosti financovať.

Ako správne stanoviť cenu za nehnuteľnosť
Cena nehnuteľnosti – to je faktor, ktorý dokáže samotnému predaju výrazne napomôcť, ale na opačnej strane môže predaj i úplne znemožniť. Samotný predaj teda výrazne závisí i od správneho nastavenia ceny za nehnuteľnosť.

Celofiremné školenie 2019
V mesiaci jún sme sa zišli v hojnom počte na našom celofiremnom školení, ktoré sa konalo v krásnom kaštieli Tartuf v Beladiciach.

Kariéra v našej realitnej kancelárii
Ak ste sa rozhodli čítať nasledujúce riadky, pravdepodobne uvažujete nad životnou zmenou spojenou so zmenou povolania. A to je prvý krok, ktorý ste práve pre túto zmenu spravili – rozhodnutie.


Naši partneri

Finanzpartner reality s.r.o
Reality BeMi
Chalupári
Nové bývanie