Spôsoby financovania nehnuteľnosti

Veľmi dôležitým krokom pred samotnou kúpou respektíve výberom samotnej nehnuteľnosti je z pozície klienta – kupujúceho spraviť rozhodnutie o tom, akým spôsobom bude kúpu nehnuteľnosti financovať.

Je potrebné, aby si kupujúci zvážil svoje možnosti a mal vedomosť o tom, aký je jeho finančný strop. Je to veľmi dôležitá informácia, ktorá potom následne ovplyvňuje i  výber nehnuteľnosti.

Pri všetkých ostatných kritériách, ktoré na svoju vysnívanú nehnuteľnosť máte, môžete spraviť kompromis. Môžete sa rozhodnúť pre inú lokalitu, či veľkosť samotnej nehnuteľnosti, avšak svoj strop, čo sa týka financií nezmeníte a teda kúpna cena nehnuteľnosti ho nesmie presiahnuť.

V nasledujúcom texte sa dočítate o rôznych spôsoboch financovania kúpy nehnuteľnosti.

Prvý a najjednoduchší spôsob financovania samotnej kúpy je formou hotovosti. V tomto prípade klient disponuje určitou hotovosťou. Presne vie akú sumu má na kúpu vyhradenú a podľa toho vie nehnuteľnosti selektovať. Kúpa za takýchto podmienok štandardne prebieha veľmi rýchlo, po rozhodnutí sa kupujúceho pre konkrétnu nehnuteľnosť sa spíše rezervačná dohoda a vo chvíli, keď sú kúpno – predajné zmluvy pripravené, môže dôjsť k samotnému podpisu.

Najčastejším spôsobom financovania kúpy nehnuteľnosti  s ktorým sa momentálne na trhu s realitami stretávame, je kúpa prostredníctvom hypotekárneho úveru.

Pri kúpe nehnuteľnosti prostredníctvom hypotekárneho úveru je potrebné si uvedomiť, že momentálne banky neposkytujú 100 percentné pre financovanie (často krát je to 70 až 80 percent z ceny) a preto musí klient zvážiť i spôsob, akým danú kúpu dofinancuje. Tu sa mu núka opäť niekoľko spôsobov. Tým najjednoduchším je, ak disponuje potrebnou hotovosťou.

Ak klient nemá potrebnú hotovosť, prichádza do úvahy i dofinancovanie pomocou spotrebného úveru, alebo stavebného sporenia.

Tu už však treba dbať na to, aby výška konečnej  splátky (teda splátky za hypotekárny úver plus spotrebný úver) nebola príliš vysoká a neukrojila s rodinného rozpočtu príliš veľkú čiastku.

Veľmi často sa v praxi stretávame i s klientmi, ktorý zvažujú kúpu nehnuteľnosti zafinancovať čiastočne financiami z predaja z ich vlastnej nehnuteľnosti a zvyšok kúpnej ceny majú v pláne dofinancovať prostredníctvom hypotéky. Aj to je jedno zo schodných riešení, aj keď nie je úplne najjednoduchšie a vyžaduje si dobré plánovanie a spoluprácu s viacerými subjektmi. Do takejto transakcie by som klientom odporúčala jednoznačne zapojiť serióznu realitnú kanceláriu ako je tá naša, ktorá veľmi úzko spolupracuje so svojou sesterskou spoločnosťou Finanzpartner.

Spoločnosť Finanzpartner spolupracuje s viac ako 50 domácimi i medzinárodnými finančnými inštitúciami. Nechýbajú medzi nimi renomované poisťovne, dôchodkové spoločnosti, investičné domy či banky svetových značiek, vďaka čomu Vám odborníci z Finanzpartner dokážu ,,ušiť ponuku doslova na mieru“.

Akýkoľvek spôsob financovania kúpy Vašej vysnívanej nehnuteľnosti zvolíte, sme tu vždy pre Vás a spolu so svojimi spolupracovníkmi zo spoločnosti Finanzpartner Vám dokáže pomôcť s realizáciou celého obchodu.

Neváhajte nás preto osloviť, veľmi radi Vám pomôžeme a poradíme i v oblasti fiancovania nehnuteľnosti.


Zoznam článkov

Spôsoby financovania nehnuteľnosti
Veľmi dôležitým krokom pred samotnou kúpou respektíve výberom samotnej nehnuteľnosti je z pozície klienta – kupujúceho spraviť rozhodnutie o tom, akým spôsobom bude kúpu nehnuteľnosti financovať.

Ako správne stanoviť cenu za nehnuteľnosť
Cena nehnuteľnosti – to je faktor, ktorý dokáže samotnému predaju výrazne napomôcť, ale na opačnej strane môže predaj i úplne znemožniť. Samotný predaj teda výrazne závisí i od správneho nastavenia ceny za nehnuteľnosť.

Celofiremné školenie 2019
V mesiaci jún sme sa zišli v hojnom počte na našom celofiremnom školení, ktoré sa konalo v krásnom kaštieli Tartuf v Beladiciach.

Kariéra v našej realitnej kancelárii
Ak ste sa rozhodli čítať nasledujúce riadky, pravdepodobne uvažujete nad životnou zmenou spojenou so zmenou povolania. A to je prvý krok, ktorý ste práve pre túto zmenu spravili – rozhodnutie.


Naši partneri

Finanzpartner reality s.r.o
Reality BeMi
Chalupári
Nové bývanie